MotosikletHikaye

Neden Motosiklet ?

Pek çok kez sorulan soru. Neden motosiklet ? Aslına bakarsan yakın zamanda artan ve hızla gelişen motovlog içerikler, özgürlük hissi, riskin verdiği heyecan motosikleti seçmede önemli rol oynuyor. Pek çok kişi bütçelerine göre araç ve teçhizat alarak video çekmeye başlıyor. Artan içerikler geniş izleyici kitlelerine ulaşarak motosiklet kullanımlarını özendiriyor , teşvik ediyor.

Benim motosiklet maceramda bu şekilde başladı. Onlarca motovlog videoları seyrettikten hemen sonra motosiklet fiyatlarına göz atarak bütçeme ve ehliyetime uygun bir tanesine karar verdim.

50cc üzeri motosikletler A sınıfı ehliyet gerektirdiğinden ve motosiklet kullanımının en verimli olduğu dönem yaz ayları olduğundan vakit kaybetmemek için 50cc almaya karar verdim. Başlangıç motosikleti için oldukça ideal fiyat ve performans özellikleri bulunuyor. Ayrıca 50cc motorlu bisikletler B sınıfı ehliyet ile kullanılabiliyor, zorunlu trafik sigortasından muaf, motorlu taşıt vergisinden muaf ve çok az yakıt tüketiyor.

Pek çok markanın 50cc motosikleti var. Hangisi neden seçtiğim, nereden aldığım, hangi donanımları nereden ne kadara ve neden aldığım, kullanım tecrübelerim ile ilgili bilgileri diğer yazılarımda anlatıyor olacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir