GeziKampMotosiklet

Kuba Ege 50cc Kastro Yolu

Rodajı tamamlanan Kuba Ege 50cc motosikletimde ilk uzun yol denemesini Kastroya yaptım. Kastro kamp ve plaj alanı Saraydan yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta. Karadeniz’i karşılayan sarı kumları ve elektrik panolarının bulunduğu çadır alanları ile kamp olanağı sağlayan bir mekan. Elbette herkese bir pano değil. 10 15 metre uzatma almanızı öneririm. Kastro ile ilgili fiyat,değerlendirme ve bilgi sonraki yazılarda yer alıyor olacak.

Uzun yol 50cc ile imkansız gibi görünsede yavaş hızlarda da olsa yapılabiliyor. Yokuşlu yollarda 40km hız ve düz ile rampa aşağı yollarda ortalama 80km hız ile yol alınabiliyor. Yürüyen aksamda herhangi bir sorun görünmese de servisin bakımında farklı sorunlar görünebilir.

Bu yolculuk elbette kusursuz değildi. Motosikletin yakıt göstergesi arızalandı ve yakıt var olarak gösterse de bittiğinden yolda kaldım. Yardımsever başka bir motosiklet sürücüsünün yardımıyla yakıt takviyesi sayesinde yolda kalmaktan kurtuldum. Bu tür durumlarda 3lt yakıt ile ortalama 130-150 km arasında yol gideceğini varsayarak sürekli yakıt almanız faydalı olabilir.

Kastroda çok fazla sivrisinek olduğundan önlem almanız gerekebilir. Ayrıca yolda odun toplamakta gece ateş yakmak için imkan sağlayacaktır.

Yazılar ile ilgili görüşlerinizi yorumlara bırakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir