RotaBilgiGeziKamp

Rota: Eşkel Sahil Mudanya

Rota yolu Yenikapı feribotta başlıyor Yalova’dan devam ediyor ve son olarak sahilde son buluyor. Köy yollarını andıran dar ve bozuk virajlı yollar oldukça keyifli.

Feribot için 7 Mart Cumartesi 2020’de 70 lira aldılar. Yaklaşık 1 saat 15 dakika sonra Yalovaya ulaştım.

Yenikapı Yalova Feribot

Kamp alanı Mart ayında bomboş ve yalnız gelinecekse fazla ıssız. Her yerde olduğu gibi gece köpeklerin havlaması oldukça rahatsız edici. Yerli esnaf yardımsever ve tatlı dilli.

Eşkel limanı

Bölge alkol almak için gelen ve şişeleri sağ sola saçıp giden ve son ses müzik dinleyen tiplerin uğrak yeri. Bunuda göz önünde bulundurun.

Gece 12 den sonra hava soğuyor ve gece 3 te buz gibi oluyormuş. Termal içlikler, kalın bir uyku tulumu ve ev tipi kalın battaniye yeterli oldu. Her zamanki şişme yatağım sayesinde alttan soğuk almadım.

Gece 12 ye ait ses kaydı

Ateş yakma konusunda sorun çıkarmadılar. Kaldığım yeri gösteren esnaftı ve ücret ödemedim.

Noodle

Bölge köy gibi olsa da kahvehane, A101 vb. olanakları mevcut. Yakınlarda cami, tuvalet, plaj gibi olanakları da var. Gece soğuk olduğundan yol üzerinde odun toplamada fayda var. Yine birkaç battaniye ve iyi bir uyku tulumu önerilir. Güzergah üzerinde tehlike olabilecek birşey bulunmuyor ancak mıcır ve yaz günü eriyebilecek asfalta dikkat etmenizi öneririm.

Bu güzergahtaki tecrübelerinizi yazabilirsiniz.

2 thoughts on “Rota: Eşkel Sahil Mudanya

  • Mehmet Alp Çekiç

    Selamlar yolun açık olsun tekerine taş deymesin.Senin ile iletişime geçmek istiyorum ama geçemedim,iletişim formu yada iletişim seçeneği göremedim.Motorun hayırlı uğurlu olsun bende mt-25 kullanıcısıyım maxem 45 sl kullanıyorsun sanırım bende eşim ile uzun yol gitmek için aldım çantandan memnunmusun uzun yolda nasıl rahat ediyorsun şimdiden teşekkür ederim.Yolun açık olsun

    Yanıtla
  • admin

    Selamlar, Allah razı olsun teşekkür ederim. Motordan ve ekipmandan çok memnunum. Mail ile telefon numarası iletebilirsen en kısa zamanda ulaşabilirim. iletisim[at]motor.gen.tr

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir